EKY-101ELL330MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 100V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 380mA 3000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKY101ELL330MJC5S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKY-101ELL330MJC5S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    100 VDC