EKXJ451EMC820MMN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 82uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 730mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EKXJ451EMC820MMN3S
  • Part No:
    EKXJ451EMC820MMN3S
  • HTS:
  • COO:
    JP
    500
  • Capacitance Value:
    82 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 31.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    450 VDC