EKXJ451ELL390MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 39uF 450V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 460mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EKXJ451ELL390MK35S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKXJ451ELL390MK35S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    39 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 35 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    450 VDC