EKXJ421ELL121MM40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 120uF 420V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 930mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EKXJ421ELL121MM40S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKXJ421ELL121MM40S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    120 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    420 VDC