EKXJ251ELL121MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 120uF 250V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 770mA 12000h 105A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EKXJ251ELL121MK35S
  • Part No:
    EKXJ251ELL121MK35S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    120 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 35 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    250 VDC