EKXG451ELL330ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 390mA 10000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKXG451ELL330ML25S
  • Part No:
    EKXG451ELL330ML25S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    450 VDC