EKRG250EC3222MM15S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20%( 18 X 15mm) Radial 7.5mm 970mA 1000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKRG250EC3222MM15S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKRG250EC3222MM15S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 15 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC