EKMX401ELL470MM20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 350mA 10000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMX401ELL470MM20S
  • Part No:
    EKMX401ELL470MM20S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Voltage:
    400 VDC