EKMX251ELL470ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 300mA 10000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKMX251ELL470ML20S
  • Part No:
    EKMX251ELL470ML20S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Voltage:
    250 VDC