EKMX251ELL221MM40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 250V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 820mA 10000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKMX251ELL221MM40S
  • Part No:
    EKMX251ELL221MM40S
  • HTS:
    250
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Voltage:
    250 VDC