EKMR451VSN151MQ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 150uF 450V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 890mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMR451VSN151MQ25S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMR451VSN151MQ25S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    25.4 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC