EKMR251VSN102MR35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 250V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 2030mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMR251VSN102MR35S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMR251VSN102MR35S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    30 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    250 VDC