EKMQ500EC3222MLN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1410mA 2000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMQ500EC3222MLN3S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMQ500EC3222MLN3S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC