EKMQ401VSN391MQ50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 400V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 1550mA 2000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMQ401VSN391MQ50S
  • Part No:
    EKMQ401VSN391MQ50S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    3902179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    25.4 x 50 mm