EKMQ401VSN121MP30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 750mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMQ401VSN121MP30S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMQ401VSN121MP30S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    1202179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    22 x 30 mm