EKMQ351VSN821MA45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 350V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 1900mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMQ351VSN821MA45S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMQ351VSN821MA45S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    8202179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    35 x 45 mm