EKMQ161VSN102MP40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 160V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 2200mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMQ161VSN102MP40S
  • Part No:
    EKMQ161VSN102MP40S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    10002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    22 x 40 mm