EKMM451VNN471MA50T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.705 Ohm 1850mA 3000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EKMM451VNN471MA50T
  • Part No:
    EKMM451VNN471MA50T
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    35 x 50 mm
  • Voltage:
    450 VDC