EKMM421VSN681MA60S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 420V 20% (35 X 60mm) Snap-In 10mm 2270mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM421VSN681MA60S
  • Part No:
    EKMM421VSN681MA60S
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    35 x 60 mm
  • Voltage:
    420 VDC