EKMM421VSN121MQ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 120uF 420V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 750mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM421VSN121MQ30S
  • Part No:
    EKMM421VSN121MQ30S
  • Capacitance Value:
    120 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    25.4 x 30 mm
  • Voltage:
    420 VDC