EKMM401VSS391MR45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 400V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 1600mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM401VSS391MR45S
  • Part No:
    EKMM401VSS391MR45S
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    30 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    400 VDC