EKMM401VSN820MP25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 640mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM401VSN820MP25S
  • Part No:
    EKMM401VSN820MP25S
  • Capacitance Value:
    82 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    22 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    400 VDC