EKMM401VSN561MR50S
Chemi-Con
Cap Aluminum 560uF 400V 20% 10mm
Description +
Search Keywords: EKMM401VSN561MR50S
  • Part No:
    EKMM401VSN561MR50S
  • Capacitance Value:
    560 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Voltage:
    400 VDC