EKMM401VSN561MA45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 2120mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM401VSN561MA45S
  • Part No:
    EKMM401VSN561MA45S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    560 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    35 x 45 mm
  • Voltage:
    400 VDC