EKMM401VSN221MA25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 400V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1100mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM401VSN221MA25S
  • Part No:
    EKMM401VSN221MA25S
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    35 x 25 mm
  • Voltage:
    400 VDC