EKMM401VSN181MQ35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 980mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM401VSN181MQ35S
  • Part No:
    EKMM401VSN181MQ35S
  • Capacitance Value:
    180 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    25.4 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    400 VDC