EKMM401VNN680MP25T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 68uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 3.656 Ohm 500mA 3000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMM401VNN680MP25T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMM401VNN680MP25T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    22 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    400 VDC