EKMM201VNN222MA60T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 200V 20% (35 X 60mm) Snap-In 10mm 0.113 Ohm 3780mA 3000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EKMM201VNN222MA60T
  • Part No:
    EKMM201VNN222MA60T
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    35 x 60 mm
  • Voltage:
    200 VDC