EKMM201VNN182MA45T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 200V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.138 Ohm 3480mA 3000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMM201VNN182MA45T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMM201VNN182MA45T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    35 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    200 VDC