EKMH800VSN222MR30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 80V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.113 Ohm 2050mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH800VSN222MR30S
  • Part No:
    EKMH800VSN222MR30S
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    30 x 30 mm
  • Voltage:
    80 VDC