EKMH800VNN222MQ35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 80V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 0.113 Ohm 2010mA 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH800VNN222MQ35S
  • Part No:
    EKMH800VNN222MQ35S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    25.4 x 35 mm
  • Voltage:
    80 VDC