EKMH630VSN562MR45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 5600uF 63V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.044 Ohm 3220mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH630VSN562MR45S
  • Part No:
    EKMH630VSN562MR45S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    5600 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    30 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    63 VDC