EKMH630VSN103MA50M
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10000uF 63V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.025 Ohm 4400mA 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH630VSN103MA50M
  • Part No:
    EKMH630VSN103MA50M
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    35 x 50 mm
  • Voltage:
    63 VDC