EKMH630VNN182MQ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 63V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 0.138 Ohm 1520mA 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH630VNN182MQ25S
  • Part No:
    EKMH630VNN182MQ25S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    25.4 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    63 VDC