EKMH500VSN472MP45T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 50V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.071 Ohm 2430mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EKMH500VSN472MP45T
  • Part No:
    EKMH500VSN472MP45T
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    22 x 45 mm
  • Voltage:
    50 VDC