EKMH500VSN332MP35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.1 Ohm 1930mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH500VSN332MP35S
  • Part No:
    EKMH500VSN332MP35S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    22 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    50 VDC