EKMH500VSN103MA40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10000uF 50V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.033 Ohm 4030mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EKMH500VSN103MA40S
  • Part No:
    EKMH500VSN103MA40S
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    35 x 40 mm
  • Voltage:
    50 VDC