EKMH500VNN332MQ30T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.1 Ohm 1850mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EKMH500VNN332MQ30T
  • Part No:
    EKMH500VNN332MQ30T
    Yes
  • COO:
    MY
    200
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    25.4 x 30 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    50 VDC