EKMH451VSN181MQ45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 45mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 840mA 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMH451VSN181MQ45S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMH451VSN181MQ45S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    180 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    25.4 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC