EKMH101VSN821MP30T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 100V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.303 Ohm 1320mA 2000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMH101VSN821MP30T
  • Part No:
    EKMH101VSN821MP30T
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    22 x 30 mm
  • Voltage:
    100 VDC