EKMH101VSN152MP45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 100V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.166 Ohm 1940mA 2000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMH101VSN152MP45S
  • Part No:
    EKMH101VSN152MP45S
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    22 x 45 mm
  • Voltage:
    100 VDC