EKMH101VNN392MA45T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3900uF 100V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.064 Ohm 3670mA 2000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMH101VNN392MA45T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMH101VNN392MA45T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    3900 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    35 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    100 VDC