EKMH100VNN273MR30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 27000uF 10V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.031 Ohm 2870mA 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMH100VNN273MR30S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMH100VNN273MR30S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    27000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    30 x 30 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    10 VDC