EKMG100ETD222MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 760mA 1000h 105A°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMG100ETD222MJ20S
  • Part No:
    EKMG100ETD222MJ20S
  • HTS:
    800
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC