EKMG100ETD101ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 100mA 1000h 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMG100ETD101ME11D
  • Part No:
    EKMG100ETD101ME11D
    Yes
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Voltage:
    10 VDC