EKMG100ELL471MF11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 63V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 38mA 1000h 105A°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKMG100ELL471MF11D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKMG100ELL471MF11D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC