EKME500ELL331MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 0.503 Ohm 460mA 1000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EKME500ELL331MJ20S
  • Part No:
    EKME500ELL331MJ20S
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Voltage:
    50 VDC