EKME250ELL222ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.121 Ohm 1170mA 1000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKME250ELL222ML25S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKME250ELL222ML25S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    25 VDC