EKLA251LIN102KA39M
Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Snap-In Leads - 1000uF (+/-) 10% - 250VDC - 35mm Dia x 39mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +