EKHE401ELL121MU40S
Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitor - Radial - Through Hole - 120uF (+/-) 20% - 400VDC - 14.5mm Dia x 40mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +